ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR!

Technologie, które przyspieszają IT

POZNAJ TECHNOLOGIĘ, KTÓRA NIESIE PRZEŁOM W ZAKRESIE EFEKTYWNOŚCI
PRZETWARZANIA DANYCH BIZNESOWYCH

28 października 2020, godz. 11:00

Zarejestruj się

Sprawdź, w jaki sposób podejście do pamięci operacyjnej i masowej może usprawnić Twój biznes!
Informacja kosztuje. W szczególności informacja, którą można przełożyć na pozyskanie nowych klientów, usprawnienie działalności, ograniczenie kosztów, czy rozszerzenie horyzontów biznesowych. Źródłem informacji biznesowych są dane. Od umiejętności oraz możliwości przetworzenia danych zależy ich realna wartość. Dlatego tak ważne stają się narzędzia i technologie, które pozwalają przekuć złoto dzisiejszych czasów na realne korzyści. Nie mniejsze znaczenie mają rozwiązania umożliwiające zabezpieczenie tego, cennego zasobu przed kradzieżą, utratą lub niedostępnością.

Sprawdź jakie korzyści może przynieść Twojej firmie zakup serwera HPE wyposażonego w pamięć Intel® Optane™ DC PMEM. Najważniejsze z nich to:

 • Poprawa wydajności przetwarzania danych
 • Podniesienie dostępności danych i środowisk aplikacyjnych
 • Skrócenie czasu dostępu do raportów, analiz i wniosków dla użytkowników biznesowych
 • Zwiększenie uniwersalności wykorzystania zasobów pamięci
 • Możliwość podniesienia stopnia utylizacji dostępnej mocy obliczeniowej
 • Poprawa jakości usług IT świadczonych na rzecz użytkowników biznesowych
 • Optymalizacja kosztów zasobów IT

Weź udział w naszym webinarze, podczas którego eksperci firm HPE i VMware przybliżą szczegóły techniczne, zasady funkcjonowania, potencjał biznesowy, a także możliwości zakupu technologii Intel® Optane™ DC PMEM.

Zarejestruj się

Agenda:
11:00 – 11:45 Technologie pamięci nieulotnej z HPE, Intel i VMware
11:45 – 12:15 Ochrona przed wyciekami danych. Piotr Konieczny, niebezpiecznik.pl

W roli ekspertów wystąpią:

 • Mateusz Maciejewski, Presales Technical Consultant w firmie HPE
 • Andrzej Szymczak, Senior Solutions Engineer w VMware Polska
 • Paweł Dziurewicz, Technical Sales Specialist, Intel

Webinar poprowadzi:

 • Piotr Konieczny, Niebezpiecznik
Mateusz Maciejewski

Mateusz Maciejewski

Architekt rozwiązań x86
Hewlett Packard Enterprise

Andrzej Szymczak

Andrzej Szymczak

Architekt rozwiązań
DC VMware Inc.

Andrzej Szymczak

Paweł Dziurewicz

Technical Sales Specialist
Intel

Piotr Konieczny

Piotr Konieczny

Chief Information Security Officer,
Niebezpiecznik.pl

Intel® Optane™ DC PMEM to innowacyjna technologia umożliwiająca tworzenie uniwersalnych pamięci, które są znacząco szybsze od powszechnych dziś dysków SSD oraz NVMe, mogą pełnić rolę pamięci operacyjnej, a także nieulotnej pamięci storage, zapewniającej trwały zapis danych. Możliwość wykorzystania jednego układu pamięci w formie nośnika danych lub zasobu pamięci operacyjnej to krok milowy dla rozwoju technologii serwerowych.

Połączenie minimalnych czasów dostępu do danych, wysokiej szybkości operacji zapisu i odczytu, a także trwałości zapisu otwiera drogę do poprawienia efektywności istniejących systemów, ale także – do efektywnego wykorzystania wielu nowych koncepcji biznesowych. Pamięć Intel® Optane™ DC PMEM może pełnić rolę zamiennika dla tradycyjnych układów pamięci operacyjnej - układy oparte na nowej technologii Intel® są bowiem instalowane w tych samych slotach DIMM, co tradycyjne pamięci DRAM.

Zarejestruj się

Technologia Intel® Optane™ DC PMEM jest dostępna także w ramach oferty serwerów firmy Hewlett Packard Enterprise. W najnowsze układy pamięci firmy Intel® mogą zostać wyposażone m.in. serwery z rodziny HPE Synergy, HPE Apollo, HPE Superdome Flex i oczywiście HPE ProLiant DL360/380. Co więcej, rozwiązania Intel® Optane™ DC PMEM dla serwerów HPE dostępne są w okazyjnej cenie. Przykładowo, według cennika HPE, 1 GB pamięci Intel® Optane™ DC PMEM jest nawet 50% tańszy od 1 GB tradycyjnej pamięci DRAM. Dotyczy to modułów pamięci nieulotnej o pojemności 128GB i 256GB. Korzystna cena oznacza zaś nie tylko możliwość wyposażenia serwera w większą ilość pamięci operacyjnej, ale też – podniesienia dostępności oraz uniwersalności wykorzystania zasobów dostępnych w podsystemu pamięci – operacyjnej lub storage.

Informacja stała się złotem XXI wieku, a jej odkrywcy mają obecnie wyśmienite warunki do pracy i tworzenia innowacji. Dowodem jest pojawienie się i rozwój zupełnie nowych technologii oraz koncepcji, które rewolucjonizują dotychczasowe dogmaty. Co jednak ważne, znajdujemy się w bardzo komfortowej sytuacji, ponieważ innowacyjna technologia Intel Optane jest obecnie bardzo atrakcyjna ekonomicznie, i do tego pozwala na zwiększenie wartości biznesowych realnych do uzyskania dzięki danym. Dziś jest najlepszy moment, aby zacząć przygodę z pamięcią nieulotną firmy Intel.
- Mateusz Maciejewski, Presales Technical Consultant w firmie HPE

Przy zastosowaniu układów Intel Optane DC PMEM w roli pamięci operacyjnej jesteśmy w stanie, przy tym samym koszcie jednostkowym, podwoić ilość dostępnej pamięci RAM, co pozwala zwiększyć współczynnik konsolidacji maszyn i w większym stopniu wykorzystać dostępną moc obliczeniową serwerów. Z kolei w przypadku trybu App Direct zastosowanie Intel Optane DC PMEM jest zupełnie inne – dzięki tej funkcjonalności aplikacje i bazy danych działające na maszynach wirtualnych mogą korzystać z zasobów pamięci masowych zapewniających szybkość zapisu analogiczną jak pamięć operacyjna, ale przy zachowaniu trwałości zapisu, podobnie jak na dyskach SSD.
- Andrzej Szymczak, Senior Solutions Engineer w VMware Polska

Rejestracja

Wypełnij poniższy formularz aby się zarejestrować

Czy wyrażasz zgodę na przesyłanie przez firmę HPE spersonalizowanych wiadomości dotyczących produktów, usług, ofert i wydarzeń firmy HPE oraz wybranych partnerów?

Email Telefon

Więcej informacji dotyczących sposobu, w jaki firma HPE wykorzystuje i chroni Twoje dane oraz zarządza nimi, można znaleźć w Oświadczeniu HPE o ochronie prywatności. Możesz zawsze wycofać lub zmienić swoją zgodę dotyczącą otrzymywania wiadomości marketingowych od HPE. Można tego dokonać, korzystając z mechanizmu rezygnacji oraz preferencji znajdującego się na dole wiadomości e-mail z informacjami marketingowymi lub klikając w ten link. W razie podania numeru telefonu komórkowego w celu otrzymywania informacji marketingowych należy pamiętać, że mogą obowiązywać opłaty za roaming.